به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر حسین فضلی معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر گفت: بر اثر تصادف یک دستگاه اتوبوس حامل زائران حسینی ایام اربعین در جاده «کوت - بدره» در استان واسط عراق، تعدادی از زائران ایرانی اهل مشهد و تربت حیدریه، دچار مصدومیت شده‌اند.

وی افزود: بر اثر این حادثه 13زائر ایرانی، مصدوم و به بیمارستان الکرامه و الزهرا منتقل شده‌اند که در حال حاضر با تلاش نیروهای مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر و توسط اتوبوس آمبولانس و آمبولانس‌های اعزامی هلال‌احمر در حال انتقال به داخل کشور هستند.

معاون عتبات عالیات جمعیت هلال احمر ادامه داد: کل حادثه دیدگان در این سانحه 36 نفر بوده اند که از این تعداد؛ 4 نفر جان خود را از دست دادند (یک زائر ایرانی و سه زائر غیرایرانی)، 13 نفر مصدوم شده و مابقی به صورت سرپایی درمان شده اند.

فضلی افزود: کادر امداد و درمان جمعیت هلال احمر بلافاصله پس از وقوع حادثه در مراکز درمانی حاضر شده و بر روند درمان مصدومان نظارت داشته اند. همچنین یک دستگاه اتوبوس‌آمبولانس و دو دستگاه آمبولانس از مرز مهران به محل حادثه اعزام شده تا زائران مصدوم را به مرکز درمانی داخل کشور منتقل کنند.

اطلاعات تماس

  • تهران ، خیابان ولی عصر ، بالاتر از میردامادبین ظفر و نیایش پلاک2658
  • 86744000
  • 88678787

درباره مرکزپزشکی حج و زیارت

اين مركز یکی از واحدهای زیرمجموعه جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران و همکار سازمان حج و زیارت می‌باشد که عهده‌دار كليه مسائل بهداشتي و درماني زائرین ایرانی سه کشور زیارتی عربستان، عراق و سوریه میباشد.ادامه

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Green Dark_Green Oranges Yellow

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction