رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت با اشاره به اهم فعالیت های این مرکز در مراسم اربعین 1401 گفت: از ابتدای طرح خدمت رسانی به زائران مراسم پیاده روی اربعین 1401 تاکنون به 5 میلیون و پانصدهزار زائر خدمت رسانی شده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ سیدعلی مرعشی، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت در جلسه شورای معاونین جمعیت هلال احمر و در جریان ارائه گزارش خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی گفت: ۲۱ و نیم میلیون زائر اربعین حسینی امسال  از تمام کشورها عزام عراق شدند.

 

وی در ادامه بیان کرد: حجم خدمات هلال احمر امسال، افزایش فوق العاده ای پیدا کرده بود و در مجموع جمعیت هلال احمر موفق به ارائه 5 میلیون و پانصدهزار خدمت به زائران شد. ما شاهد بودیم که ۸۰۰ هزار خدمت در سال ۹۷ در این مراسم ارائه شد اما امسال فقط ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ویزیت و بیش از ۳ میلیون خدمت دیگر نیز ارائه شد. بر همین اساس بیش از 5 و نیم میلیون خدمت توسط هلال احمر در پیاده اروی اربعین به زائران ارائه شد و بیش از ۲۰۰ موکب درمانی امسال در پیاده روی اربعین فعال بودند.

 

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت افزود: در مراسم اربعین 1401 پیکر زائران نیز توسط هلال احمر به داخل کشور منتقل شد در صورتی که وظیفه این سازمان نبود اما تلاش شد تا در تمامی عرصه ها کمک رسانی شود.

 

مرعشی گفت:۲۰ تریلی دارو منهای سرم به پیاده روی اربعین حسینی ارسال شد و هیج کمبود دارویی در عراق نداشتیم. خرید سرم از عراق هماهنگی با اورژانس و هلال احمر عراق، ایجاد بیمارستان صحرایی در مرز، راه اندازی درمانگاه در نقطه صفر مرزی، حضور اعضای کمیسیون بهداشت مجلس در مناطق مرزی و بازدید از درمانگاه ها و نحوه خدمت رسانی از جمله اقداماتی بود که امسال انجام شد.

اطلاعات تماس

  • تهران ، خیابان ولی عصر ، بالاتر از میردامادبین ظفر و نیایش پلاک2658
  • 86744000
  • 88678787

درباره مرکزپزشکی حج و زیارت

اين مركز یکی از واحدهای زیرمجموعه جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران و همکار سازمان حج و زیارت می‌باشد که عهده‌دار كليه مسائل بهداشتي و درماني زائرین ایرانی سه کشور زیارتی عربستان، عراق و سوریه میباشد.ادامه

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Green Dark_Green Oranges Yellow

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction